Kravy

Viac ako 100 miliónov kráv trpí a zomrie v mäsopriemysle a mliečnom priemysle každý rok. Kým sú stále mladé, mnoho z nich je označovaných ( spálených s horúcim železom ), sú im odstránené rohy vytrhnutím, vyrezaním alebo vypálením a chlapci sú kastrovaný ( ich semenníky sú odtrhnuté od miešky ) - všetko bez liekov na tlmenie bolesti.

Keď sú dostatočne veľké, kravy chované pre hovädzie sú poslané do masívnych, špinavých, vonkajších výkrmných ohrád, kde sú vykŕmené na smrť. Kravy na mliečnych farmách sú opakovane umelo oplodňované ( aby sa im stále tvorilo mlieko ) a potom traumaticky oddelené od ich novonarodených mláďat, až sa ich telá stanú vyčerpané a sú taktiež poslané na smrť.

Ako zvieratá každého druhu, kravy tvoria silné materinské puto so svojimi mláďatami a na mliečnych farmách sa dá počuť ako matky fanaticky plačú pre ich mladé, niekoľko dní po oddelení.

Kravy sú jemný obri - zvedavé, múdre zvieratá, ktoré boli známe schopnosťou prejsť neobvyklé vzdialenosti, aby unikli pred zabitím. Sú súdržné, preferujú tráviť čas s ostatnými kravami a formujú komplexné vzťahy, podobne ako psi v smečkách.

Dobytok môže byť transportovaný stovky kilometrov vo všetkých extrémoch počasia, zvyčajne bez jedla a vody priamo na bitúnok. Kravy, ktoré nezomrú na ceste smrti z vystavenia na stresových podmienkach alebo iných nehodách sú strelené do hlavy špeciálnou zbraňou a povesené za jednu nohu sa im podreže krk, pred konečným procesom odstránenia kože a vybratia vnútorností. Niektoré kravy ostanú plne vedomé počas celého procesu. Ako povedal jeden robotník z bitúnku “Zomierajú kúsok po kúsku”